W dniach 10-13 czerwca 2013 r. przedstawiciele Krajowych Sieci Tematycznych uczestniczyli w wizycie studyjnej w Sztokholmie, przygotowanej przez Krajową Instytucję Wspomagającą - Centrum Projektów Europejskich oraz szwedzką organizację Arbetsmiljöforum, realizującą projekty w obszarze rynku pracy. Wizyta studyjna została zorganizowana w ramach projektu „Inclusive Europe” i była współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W dniu 6 czerwca 2013 roku w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym odbyły się Targi Innowacji, czyli przegląd projektów innowacyjnych dofinansowanych w regionie Pomorskim z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbyło się seminarium „Przedsiębiorczość akademicka - drogą do własnej kariery”. Spotkanie było częścią Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2013.

W Szwecji ogłoszono 8 regionalnych konkursów na projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach konkursów możliwa jest realizacja działań we współpracy ponadnarodowej.

W dniu 4 czerwca 2013 roku w Kielcach odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Innowacyjne oddziaływania resocjalizacyjne drogowskazem życiowym dla młodzieży nieprzystosowanej społecznie”. Celem konferencji było upowszechnianie innowacyjnych oddziaływań resocjalizacyjnych testowanych w ramach projektu „Drogowskaz życiowy”.

15 maja 2013 roku w Centrum Zielna w Warszawie odbyło się drugie Krajowe Forum Partnerskie (KFP). Spotkanie było przeznaczone dla beneficjentów realizujących projekty innowacyjne w poszczególnych obszarach wsparcia Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w celu umożliwienia wymiany informacji i doświadczeń w obszarze działań upowszechniających i włączających produkty do głównego nurtu praktyki i/lub polityki. W KFP udział wzięło 29 beneficjentów projektów innowacyjnych (Zatrudnienie i integracja społeczna - 21, Adaptacyjność - 4, Edukacja i Szkolnictwo wyższe - 3, Dobre rządzenie – 1 oraz 9 przedstawicieli Krajowej Instytucji Wspomagającej.

Włoska instytucja z programu LLP (Mistra) poszukuje planuje złożenie projektu w ramach tematu dotyczącego młodzieży wcześnie opuszczającej system edukacji (ang. drop outs). W związku z tym zaprasza do współpracy polskie instytucje - (ministerstwo, inne instytucje publiczne na szczeblu krajowym i regionalnym - odpowiedzialne za kwestie edukacji, szkoleń a także polityki dotyczącej uczenia się przez całe życie).

Realizatorzy trzech projektów na Litwie poszukują partnerów do współpracy. 

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ogłosił konkurs zamknięty nr 01/POKL/8.1.3/PWP/2013 na wnioski o dofinansowanie wyodrębnionych projektów współpracy ponadnarodowej i projektów z komponentem ponadnarodowym w ramach Priorytetu VIII „Regionalne kadry gospodarki”, Działania 8.1 „Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie”, Poddziałania 8.1.3 „Wzmacnianie lokalnego partnerstwa na rzecz adaptacyjności” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Belgijska instytucja szkoleniowa Mentor vzw realizuje projekt w ramach którego poszukiwani są partnerzy zagraniczni do współpracy ponadnarodowej, szczególnie z województwa mazowieckiego. Głównymi celami przedsięwzięcia są walka z wykluczeniem społecznym i bezrobociem w grupach docelowych oraz dostosowanie zagranicznych metod szkoleniowych i doradczych do sytuacji lokalnej.