17 października 2014

„W kręgu innowacji” Targi Krajowej Instytucji Wspomagającej Wydrukuj

Z radością informujemy, że zorganizowane przez Krajową Instytucję Wspomagającą już po raz czwarty targi rozwiązań wypracowanych w projektach innowacyjnych i ponadnarodowych znowu odniosły sukces!

Targi odbyły się 16 października 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Atrakcyjne rozwiązania problemów społecznych prezentowane przez wystawców – 60 beneficjentów projektów innowacyjnych i współpracy ponadnarodowej PO KL – przyciągnęły uwagę prawie 300 osób. Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających, m.in. te, na których odbiorcy pomocy świadczonej w ramach projektów prezentowali swoje dokonania: ceramikę i ręcznie robione mydła (Spółdzielnia Socjalna 1979, Spółdzielnia Socjalna Równe Szanse) oraz stoiska organizacji, których projekty zostały nagrodzone w II edycji konkursu „Regaty Rozwoju” (Fundacja Gospodarcza, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy, NSZZ „Solidarność”, Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli).

Ważnym akcentem targów była gala wręczenia nagród laureatowi i wyróżnionym w konkursie „Regaty Rozwoju”. Z rąk Pawła Orłowskiego, podsekretarza stanu w Ministerststwie Infrastruktury i Rozwoju, nagrodzeni otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i symboliczne czeki na dofinansowanie wybranych szkoleń bądź usług doradczych. Po wręczeniu nagród powitaliśmy wirtualnie przedstawicieli beneficjenta Collegium Mazovia, którzy w dniu targów przebywali na wizycie studyjnej w Finlandii. Połączenie „na żywo” z entuzjastycznie opowiadającymi o projekcie członkami zespołu, okraszone dynamicznym filmem, pozwoliło gościom targów przenieść się na chwilę na Uniwersytet Aalto w Helsinkach, a beneficjentowi pozwoliło choć przez chwilę uczestniczyć w Targach KIW.

Bardzo interesującym elementem targów były wywiady z realizatorami projektów innowacyjnych oraz przedsięwzięcia realizowanego we współpracy ponadnarodowej: Przemysławem Piechockim - prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, Katarzyną Szarecką - konsultantem Fundacji DRABINA ROZWOJU, Eweliną Budzińską - koordynatorką projektu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Alicją Zajączkowską – ekspertką, ewaluatorką projektów, właścicielką firmy PrePost Consulting. Wypowiedzi rozmówców nie pozostawiły wątpliwości, że w perspektywie finansowej 2007-2013 wypracowano skuteczne rozwiązania problemów społecznych. Była to też okazja do dokonania pierwszych podsumowań i przedstawienia konkretnych rekomendacji związanych z innowacjami i współpracą ponadnarodową. Nowocześnie i atrakcyjnie zaprezentował swój projekt także Łukasz Iwaszkiewicz, przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. Animowany film przyciągnął przed ekran wielu widzów, a jego uzupełnieniem była ciekawa opowieść o efektach projektu.

Dziękujemy Państwu serdecznie za wspólnie spędzony czas podczas Targów „W kręgu innowacji”, za bezcenną wymianę bogatych doświadczeń i niegasnący zapał do podejmowania innowacyjnych wyzwań!

 

Targi KIW 2014 foto 1 Targi KIW 2014 foto 2 Targi KIW 2014 foto 3

Targi KIW 2014 foto 4 Targi KIW 2014 foto 5 Targi KIW 2014 foto 6