27 maja 2013

Projektodawcy z Litwy poszukują partnerów zagranicznych do współpracy Wydrukuj

Realizatorzy trzech projektów na Litwie poszukują partnerów do współpracy.

Skrócone opisy projektów
1. Instytut Relacji w Rodzinie, jako NGO zajmuje się bezrobotnymi, w szczególności dziećmi, osobami młodymi oraz kobietami. Zakres tematyczny projektu to m. in. świadczenie usług psychologiczno-społecznych dla dzieci. Głównym celem przedsięwzięcia jest poszukiwanie sposobów motywacji wymienionej grupy docelowej do wzięcia udziału w działaniach realizowanych w ramach planowanego projektu. Projektodawca chciałby znaleźć, wypracować nowe podejście do problemu i znaleźć sposoby jego rozwiązania przy zastosowaniu wypracowanych (wspólnie z partnerami) metod.

W ramach współpracy ponadnarodowej przewiduje się wymianę najlepszych praktyk, tworzenie nowych programów oraz rozwiązań. W efekcie projektu oczekuje się przeprowadzenie szkoleń dla grupy docelowej, przygotowanie podręczników (instrukcji) dla specjalistów zawierających opisy sposobu pracy z grupami docelowymi.
Dokładniejsze informacje znajdują sięw bazie „Fishing Pool”.

W sprawie szczegółów związanych ze współpracą w ww. projekcie, prosimy o kontakt bezpośrednio z realizatorem przedsięwzięcia z Litwy, wskazanym w fiszce projektowej: ŽIVILĖ KERYTĖ, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Tel. +37 037750935, strona www.ssinstitut.lt

2. Centrum Programu LEADER i Szkoleń dla rolników planuje realizację projektu pt. „Umiejętności podwyższenia jakości życia na obszarach wiejskich”. Grupę docelową projektu stanowią zarówno rolnicy, jak wszelkiego typu przedsiębiorstwa. Celem projektu jest wzrost jakości i popularności szkoleń mających na celu transfer dobrych praktyk w zakresie szkoleń – ich jakości i promocji wśród grupy docelowej. W ramach współpracy ponadnarodowej przewiduje się organizację seminariów i warsztatów. W efekcie projektu oczekuje się wypracowanie określonej metodologii. Budowę strony internetowej oraz sieci współpracujących instytucji z grupami docelowymi.
Dokładniejsze informacje znajdują się w bazie „Fishing Pool”.

W sprawie szczegółów związanych ze współpracą w ww. projekcie, prosimy o kontakt bezpośrednio z realizatorem przedsięwzięcia z Litwy, wskazanym w fiszce projektowej:  EDVARDAS MAKSECKAS, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , strona internetowa: www.zmmc.lt.

3. Rolnicza Izba Handlowa jako NGO zajmuje się usprawnianiem usług publicznych skierowanych do rolników i osób z zagrożonych wykluczeniem obszarów wiejskich. Celem projektu jest zapewnienie dostępu rolników i mieszkańców wsi do usług publicznych, podwyższenie ich jakości w najbardziej zagrożonych regionach kraju.
W ramach współpracy ponadnarodowej przewiduje się przede wszystkim wymianę najlepszych praktyk. Dokładniejsze informacje znajdują się w bazie „Fishing Pool”.

W sprawie szczegółów związanych ze współpracą w ww. projekcie, prosimy o kontakt bezpośrednio z realizatorem przedsięwzięcia z Litwy, wskazanym w fiszce projektowej: RŪTA BIČIUVIENĖ, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Tel. +37 061 038 930, www.zur.lt .

Instytucje zainteresowane współpracą z powyższymi projektodawcami zachęcamy do zarejestrowania swojej fiszki projektowej w bazie „Fishing Pool” (http://www.kiw-pokl.org.pl/index.php?option=com_sobipro&task=search&sid=147&Itemid=266&lang=pl ) lub wypełnienia załączonej analogicznej fiszki w celu usprawnienia procesu nawiązania kontaktu (docproject_fiche_08_03_2012). Wypełnioną fiszkę projektową można również przesłać do KIW CPE, gdzie zostanie zamieszczona w bazie „Fishing Pool” oraz upowszechniona w innych krajach za pośrednictwem Ponadnarodowych Punktów Kontaktowych EFS.


W przypadku dodatkowych pytań, wątpliwości dotyczących problematyki współpracy ponadnarodowej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, prosimy o kontakt z Krajową Instytucją Wspomagającą - Centrum Projektów Europejskich (Zespół ds. projektów współpracy ponadnarodowej KIW: Katarzyna Tyczko, tel. 22 378 31 59, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Maciej Jamrozik, tel. 22 378 31 62, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Beata Rybicka-Dominiak, tel. 22 378 31 68, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Magdalena Karczewska, tel. 22 378 31 63, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).